Druga wersja bloga :

Julie^^ znowu będzie dla Was pisać recenzje! Nie jestem na razie popularna , to jest adres mojego starego bloga z którego przynajmniej moje przyjaciółki mogą mnie kojarzyć: http: recenzje-julie.blog.onet.pl

Wpisy

 • niedziela, 27 stycznia 2013
 • niedziela, 13 stycznia 2013
  • Recenzja serii "Kroniki Archeo"

   Znowu była trochę długa przerwa między recenzjami, ale to dlatego, że czytałam 4 książki. Stwierdziłam, że zrobię taką recenzję 4 w jednym :) Niestety, nie czytałam 3 części Kronik Archeo, ale mam nadzieję, że szybko to nadrobię.

   Seria jest NIESAMOWITA! Ale za nim moje wrażenia dotyczące tych 4 książek, przybliżę ich fabułę:

   Rodzeństwo Ania i Bartek Ostrowscy mają rodziców archeologów. Rodzice znają także rodzinę Gardnerów - dzieci Mary Jane, Jim i Martin (chłopcy to bliźniaki) również mają rodziców archeologów. Dzieci zaprzyjaźniają się  i wkrótce czekają je niesamowite przygody. 

   W "TKN" Ostrowscy i Gardnerowie jadą do Egiptu - rodzice mają tam wykopaliska (nie wiem dlaczego, ale książkę od razu skojarzyłam z "W pustyni i w puszczy" H.Sienkiewicza :)). Dzieci wpadają na trop pewnego tajemniczego klejnotu. Niestety, skarbu szuka wiele innych ludzi, niektórzy są nawet niebezpieczni. Kto pierwszy dotrze do klejnotu?

   Skarb Atlantów - tak brzmi nazwa skarbu o którym przypadkiem dowiadują się Ostrowscy i Gardnerowie spędzający wakacje na Krecie. Poznają również Klejto, w której Bartek od razu się zakochuje ;) No cóż, niestety tropem dzieci podąża łowca skarbów, z którym dzieci kiedyś już się zetknęły...

   Klątwa Złotego Smoka - taką klątwę podobno nosi tajemniczy wachlarz, który ma przynosić nieśmiertelność. Gardnerowie ruszają na poszukiwania. Jednak okazuje się, że zostali porwani! Rodzina Ostrowskich i nie zawodna panna Ofelia ruszają im na ratunek!

   Zagadka Diamentowej Doliny spędza sen z powiek pewnego właściciela zakładu pogrzebowego. Poszukuje jej , tak samo jak nasi główni bohaterowie - Ania i Bartek. Jadą do cioci do Australii - a tam podobno jest ukryta tytułowa dolina. Jednak ktoś krzyżuje im plany i wszystko może skończyć się niebezpiecznie. Jakie wybory podejmą dzieci?

   Seria tak mnie wciągnęła, że przez kilka dni nie robiłam nic innego tylko czytałam :) Seria naprawdę zasługuje na wielkie uznanie, czytając nie ma momentu nudy. Dodatkowo wątki miłosne, zabawne sytuacje oraz moim zdaniem wielki plus książek - nawet gdy jakaś postać wspomni tylko o jakimś wydarzeniu z przeszłości - np. o tym, że ktoś jest niezatapialny jak Molly z TITANICA, to już na marginesach tekstu można poczytać o TITANICU i kim była Niezatapialna Molly. Piękne ilustracje, które naprawdę są na wysokim poziomie - to wszystko idealnie do siebie pasuje i mamy niesamowitą serię książek przygodowych. Nawet fan fantastyki uważam, że wciągnie się w tą serię. Bardzo podoba mi się tu też to, że dzieci robią wiele rzeczy i to one doprowadzają do rozwiązania zagadki, a nie jak w niektórych książkach przygodowych lub detektywistycznych o dzieciach: dziecko wspomni coś mamie i przez większość książki to mama prowadzi śledztwo. Postaci są bardzo realistycznie opisane - Mary Jane jest zazdrosna o Bartka , Bartek boi się ale idzie uratować siostrę, naprawdę, seria bardzo mi się podoba i polecam ją wszystkim molom książkowym :)

   Julie^^

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   julie121001
   Czas publikacji:
   niedziela, 13 stycznia 2013 17:15
 • piątek, 11 stycznia 2013
 • wtorek, 08 stycznia 2013
  • Życzenia (spóźnione :))

   Wiem, że to spóźnione życzenia, ale :

   Życzę Wam wszystkiego najlepszego w nowym roku, wielu wspaniałych przyjaciół, ocen w szkole, spełnienie swoich najskrytszych marzeń!

    

    

    

    

    WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZY JULIE121001 !

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   julie121001
   Czas publikacji:
   wtorek, 08 stycznia 2013 17:16
  • Recenzja książki Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2 - Alternauci

   Długo obiecywana recenzja w końcu jest! Muszę przyznać się do czegoś - zwątpiłam w p. Rafała Kosika i zaczęłam się martwić o jakość 10 części. Ale na szczęście bardzo się myliłam.

    Tak jak w poprzedniej części, Felix, Net i Nika "zwiedzają" światy alternatywne. Wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że oddalają się coraz bardziej od swojego świata i nie potrafią wrócić. Dodatkowo na ich drodze pojawia się tajemniczy Złoty Jeż. Jak potoczy się ich przygoda?

   Książkę "połknęłam" bardzo szybko, jak wszystkie części FNIN wciąga od kilku pierwszych stron. Fabuły nie da się przewidzieć od samego początku czytania i mogę śmiało powiedzieć, że ta część jest zaraz po "Gangu Niewidzialnych Ludzi" oraz "Trzeciej Kuzynce" najlepsza (przynajmniej dla mnie :)). Czytając w niektórych momentach można się pośmiać, co też jest wielkim plusem książki. 

   Nie polecam jednak tej książki fanom/fankom książek obyczajowych (no chyba, że lubią też takie jak ta), ponieważ w drugiej części "Świata Zero" nie ma wielu wątków obyczajowych, tak jak to było np. w "Teoretycznie Możliwej Katastrofie". 

   No i sprawa okładki - niektórzy mówią że autorowi nie chciało się wymyślać nowej, lecz sam autor zaprzeczył i podobno tak miało być :)

   To chyba tyle :)

   Pozdrawiam, Julie ^^

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   julie121001
   Czas publikacji:
   wtorek, 08 stycznia 2013 17:07