Druga wersja bloga :

Julie^^ znowu będzie dla Was pisać recenzje! Nie jestem na razie popularna , to jest adres mojego starego bloga z którego przynajmniej moje przyjaciółki mogą mnie kojarzyć: http: recenzje-julie.blog.onet.pl

Wpisy

 • niedziela, 16 czerwca 2013
  • Recenzja filmu "1000 lat po ziemi"

   W internecie znaleźć można pełno skrajnych recenzji tego filmu - jedne są bardzo pozytywne, a drugie nie zachęcają do pójścia na film i autorzy dają filmowi ocenę aż 1/10! Jeśli chcecie dowiedzieć się co ja sądzę o tym filmie, to zapraszam :3

    Ludzie dotychczas mieszkali na ziemi - niestety, zanieczyszczenia spowodowały, że wykształciły się zwierzęta i stwory gotowe do zniszczenia ludzkości. Nastąpiła więc ewakuacja na inną planetę, na niej ludzie spotkali kolejne niebezpieczeństwa - Ursy. Pokonali je Duchy - ludzie, którzy nie odczuwają strachu. Do nich należy Cypher Raige. Jego syn - Kitai jest jeszcze kadetem i żyje w cieniu swojego ojca zasłużonego dla narodu. Żeby wzmocnić więź między ojcem i synem, Cypher postanawia zabrać Kitai'a na wyprawę na inną planetę. Niestety, statek rozbija się na... Ziemi. Żywi zostają tylko Kitai i Cypher. Niestety, dorosły Raige jest ranny. Kitai musi przejść 100 km aby odnaleźć nadajnik i wysłać sygnał S.O.S

   Scenariusz napisał Will Smith, uważam, że ogólnie fabuła jest bardzo ciekawa i historia trzyma w napięciu. Jaden Smith też spisał się bardzo dobrze, podobało mi się również jak grał w filmie Karate Kid :-) 

   Efekty specjalne również są na wysokim poziomie, właściwie wszystko tu jest dobre, przede wszystkim dobrze zrealizowane. No tak, ale jest jedno ale - początek jest świetny, troszeczkę gorzej ze scenami podczas których Kitai spotyka różnych wrogów, ale nie jest tak bardzo źle :-)

   Film mi się podoba, jednak nie jest on dla wszystkich. Jeżeli lubicie sience-fiction i motywy podróży, to ten film wam się spodoba. Jeśli jednak nie przepadacie za science-fiction, to lepiej nie oglądajcie, no chyba, że chcecie spróbować :-)

   Pozdr!

   Julie^^

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Recenzja filmu "1000 lat po ziemi"”
   Tagi:
   Autor(ka):
   julie121001
   Czas publikacji:
   niedziela, 16 czerwca 2013 15:59
 • środa, 12 czerwca 2013
  • Recenzja książki "Co za tydzień 3"

   Bardzo Was przepraszam za tak długą przerwę - ale  miałam bardzo dużo zajętego czasu :-( 

   Książka Co za Tydzień 3 jest oczywiście trzecią częścią z serii, ale jeśli bardzo Wam zależy, żeby przeczytać od razu tą, to możecie po nią sięgnąć (chociaż lepiej, jeśli przeczytacie poprzednie części najpierw).

   Seria jest właściwie TYLKO DLA DZIEWCZYN, bo chłopaki mogą się szybko znudzić :)

    Co za Tydzień 3 opowiada o 4 przyjaciółkach : Jade, Cloe, Holly i Tansy, które nie mają łatwego życia. Każda boryka się z problemami, na szczęście - od czego są przyjaciółki! Mogą na siebie liczyć, chociaż nie zawsze jest między nimi tak różowo.

   Jak już mówiłam, seria jest tylko dla dziewczyn, no chyba, że jakiegoś chłopaka interesują dziewczyńskie sprawy :D 

   Autorka książki - Rosie Rushton pisze bardzo ciekawie, nie zdarzyło mi się chyba, żebym podczas lektury wszystkich 3 części zaczęła się nudzić. Pełno tu krótkich, ale znaczących opisów. Pełno zwrotów akcji, a to przecież książka obyczajowa :)

   Każda z bohaterek jest inna, ma swoje zalety i oczywiście swoje wady. Podoba mi się to, że dziewczyny nie są tu pokazane jako bohaterki bez wad. Fajne jest również to, że problemy, z którymi muszą sobie radzić, nie są rozwiązywane bardzo szybko i może się zdarzyć, że choć na początku wydawało się to błahe, potem staje się coraz gorszym problemem. Bohaterki oczywiście radzą sobie ze wszystkim - jak to dziewczyny :P

   Pozdr! 

   Julie^^

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   julie121001
   Czas publikacji:
   środa, 12 czerwca 2013 16:59